asdd

#GaZETki Radia ZET w Onecie

Radio ZET i ONET rozpoczynają współpracę promocyjno-programową. Od poniedziałku, 19 czerwca, startuje nowy format wideo: #GaZETki. Dwuminutowy autorski przegląd prasy poprowadzą codziennie rano dziennikarze informacyjni Radia ZET Paweł Truszczyński i Jacek Gratkiewicz.

#GaZETki będą pojawiać się na głównej stronie Onetu codziennie, od poniedziałku do piątku o godzinie 10.00. Dziennikarze stacji z przymrużeniem oka będą komentować rzeczywistość na podstawie artykułów z codziennej prasy i tygodników, i bezlitośnie punktować absurdy.

"Ten projekt idealnie pokazuje, że dziś radio jest wszędzie, a dziennikarz musi być wielozadaniowy. On-air, online, wideo, social media to dziś nasze podstawowe narzędzia pracy" - mówi Daniel Adamski, dyrektor informacji Grupy Eurozet.

Pomysł programu zrodził się, kiedy Radio ZET zaczęło wykorzystywać aplikację Periscope do transmisji swoich programów na żywo. Pierwsze #GaZETki Truszczyńskiego i Gratkiewicza pojawiły się w sieci dzień po drugiej turze wyborów prezydenckich 2015 i od razu zyskały grono wiernych fanów. Teraz wirtualny program dziennikarzy Zetki wraca w nowej odsłonie, jako codzienny przegląd prasy na www.onet.pl. To efekt współpracy programowo-promocyjnej Radia ZET i ONET opartej na modelu win-win.

"Przeglądy prasy to znany format, my jednak robimy to z twistem. Trochę śmiesznie, trochę strasznie" - mówi Gratkiewicz. "Warto obejrzeć, a później przeczytać w oryginale. Albo odwrotnie, jak kto woli" – dodaje Truszczyński. Obaj autorzy są związani z Grupą Eurozet od ponad 10 lat. Paweł Truszczyński jest szefem redaktorów wydań i producentem Wiadomości Radia ZET. Jacek Gratkiewicz jest dziennikarzem ekonomicznym, prowadzi także Wiadomości Radia ZET.

Za redakcję i produkcję formatu #GaZETki odpowiada Radio ZET.

%s1 / %s2
- +