asdd

"Jarocin - Antyfest Antyradia" - narodziny największego przeglądu muzycznego w Polsce

Jarocińskie Rytmy Młodych i Antyfest Antyradia łączą siły i swe bogate tradycje! Wszystko po to, by ze zdwojoną mocą szukać kolejnych rodzimych talentów i ułatwić im stawianie pierwszych kroków w branży muzycznej. „JAROCIN – ANTYFEST ANTYRADIA” będzie największym przeglądem młodych zespołów w naszym kraju, konkursem organizowanym z należnym mu rozmachem i z wielkim finałem na legendarnym festiwalu. To będzie bez wątpienia przegląd jakiego jeszcze w Polsce nie było!

Konkurs młodych zespołów przez długie lata był prawdziwą wizytówką festiwalu w Jarocinie. Wiele czołowych polskich zespołów właśnie tam debiutowało i później w szybkim tempie robiło karierę.

- W latach 80. oraz 90. na deskach Jarocina pierwsze kroki stawiali między innymi: Kombi, Maanam, Kasa Chorych, Dżem, TSA, Republika, Muniek Staszczyk, Dezerter, Perfect oraz Big Cyc – mówi Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka organizuje Jarocin Festiwal.

Organizatorzy nie mają wątpliwości, że kreowanie i wspieranie młodych artystów to jedna z najważniejszych idei Jarocin Festiwal. Zaś „JAROCIN – ANTYFEST ANTYRADIA” daje jeszcze większe możliwości w tym zakresie.

- Udało nam się połączyć dwie cenione imprezy w świecie muzycznym. Obie mają ogromne uznanie. Niesamowite jest to, że dla młodych kapel możemy zrobić jeszcze więcej, by mogły się rozwijać i zdobywać doświadczenie – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

- Mam nadzieję, że dzięki temu jeszcze bardziej wzrośnie ranga przeglądu debiutantów w Jarocinie. Rozwijając formułę konkursu nie zamierzamy zmieniać tego co znakomicie sprawdziło się w ubiegłym roku. Przeglądy odbędą się w kilku miejscach Polski, półfinał w Spichlerzu w Jarocinie, a finał na głównej scenie podczas festiwalu – dodaje Sebastian Pluta, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie, szef Spichlerza Polskiego Rocka.

O tym, że na rockowej mapie Polski rodzi się bardzo znaczący projekt jest także przekonany Marcin Bąkiewicz, Szef Muzyczny Antyradia.

- Antyfest Antyradia to konkurs z wieloletnią tradycją, w którym dotąd wzięło udział grubo ponad dwa tysiące rockowych kapel. Jego fuzja z przeglądem jarocińskim oznacza przede wszystkim jeszcze większe korzyści dla uczestników. Zawieszamy poprzeczkę bardzo wysoko – zwycięzca Jarocin Antyfestu Antyradia 2016 nagra płytę w profesjonalnym studiu, którą wyda jedna z dużych wytwórni, oraz wystąpi w sobotni, festiwalowy wieczór bezpośrednio przed główną gwiazdą imprezy. Do tego wszyscy finaliści wystąpią na scenie Jarocina, a ich twórczość będzie promowana na antenie Antyradia - największej rockowej stacji radiowej w Polsce. Dlatego jeśli grasz w kapeli - nieważne, czy w piwnicy, domu kultury czy w garażu - stań w szranki z innymi wykonawcami i daj się usłyszeć! – podsumowuje Marcin Bąkiewicz.

W tym roku proces przyjmowania zgłoszeń wystartuje 4 kwietnia. Zgłoszenia będzie można przesyłać do 24 kwietnia za pomocą strony internetowej antyradio.pl. W ramach serwisu stworzona zostanie specjalna podstrona poświęcona przeglądowi. Prawidłowe zgłoszenia muszą zawierać: nazwę zespołu, skład, krótką notatkę o grupie, zdjęcie wykonawcy, imię i nazwisko oraz dane kontaktowe osoby zgłaszającej, trzy własne utwory w formacie mp3, a także jedno nagranie z próby lub koncertu zarejestrowane dowolnym urządzeniem cyfrowym w formacie video o długości 30 sekund.

Po zamknięciu listy zgłoszeń komisja konkursowa wyłoni 60 kapel, które otrzymają przepustkę do kolejnego etapu konkursu – głosowania internetowego. Internauci wybiorą 30 zespołów, które zaprezentują się podczas przesłuchań na żywo w jednym z pięciu polskich miast, gdzie odbędą się eliminacyjne koncerty. Półfinał konkursu odbędzie się w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie. Awansuje do niego 12 zespołów. Spośród nich jury wybierze 8 finalistów. Ostatni etap przeglądu odbędzie się już na scenie Jarocin Festiwal 2016, a na finalistów, oprócz licznej publiczności, będą czekały znakomite nagrody. Zwycięzca między innymi otrzyma 6000 złotych, statuetkę „Złotej Kosy”, będzie też mógł zagrać przed największą gwiazdą tegorocznego festiwalu – amerykańskim zespołem Slayer. Laureat zostanie otoczony opieką jednej z wytwórni muzycznych, dzięki której będzie mógł liczyć na zaistnienie na wydawniczym rynku muzycznym w Polsce.

Jarocin Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 7-9 lipca. Festiwal po raz drugi zorganizuje agencja Prestige MJM, a jednym z najważniejszych partnerów imprezy będzie Antyradio.

Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Dotychczas ogłoszeni artyści: Slayer, The Prodigy, Five Finger Death Punch, D.O.A., TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabanos, Sweet Noise, Kobranocka, Hunter oraz Ga-Ga/Zielone Żabki.

%s1 / %s2
- +