Planeta.pl to serwis informacyjny, w którym użytkownicy znajdą najnowsze wiadomości na temat polityki klimatycznej, ekologii i ochrony przyrody, a także doniesienia naukowe dotyczące astronomii czy archeologii.

Planeta.pl to najmłodszy serwis internetowy należący do Grupy Eurozet. Został uruchomiony 14 marca 2019 roku. Planeta.pl jest podzielona na sekcje tematyczne, w których użytkownik znajdzie najważniejsze wiadomości z zakresu polityki klimatycznej, turystyki czy nauki oraz dowie się o zmianach klimatu, ochronie przyrody, a także pozna ciekawostki naukowe z zakresu technologii, astronomii, a nawet archeologii.

Intuicyjna nawigacja oraz umieszczona w widocznym miejscu wyszukiwarka ułatwia poruszanie się po stronie i szybkie dotarcie do wybranych informacji niezależnie od tego, czy użytkownik korzysta z wersji desktopowej czy mobilnej serwisu. Artykuły uzupełniają zdjęcia, ryciny i wykresy ze źródeł naukowych, które pomagają w zrozumieniu nieraz trudnych i skomplikowanych tematów. W serwisie Planeta.pl nie brakuje też sond, w których użytkownicy mogą wyrazić swoją opinię o poruszających ich sprawach. Intuicyjny system kategorii umożliwia łatwe agregowanie treści według najważniejszej dla użytkownika tematyki, co pozwala na poszerzenie wiedzy w preferowanym zakresie.

Miesięcznie serwis Planeta.pl odwiedza 1,1 mln realnych użytkowników (źródło: Mediapanel, VI 2024).

www.planeta.pl

Aktualności