Grupa Eurozet to jedna z wiodących firm mediowych w Polsce, zajmująca się produkcją i nadawaniem programów radiowych, sprzedażą czasu reklamowego, działalnością brokerską dla stacji i serwisów internetowych, a także tworzeniem i zarządzaniem serwisami internetowymi.

Nasze marki

Obecnie w skład Grupy Eurozet wchodzi 9 rozgłośni z TOP 20 najczęściej słuchanych stacji w Polsce, w tym: Radio ZET, TOK FM, Radio Złote Przeboje, Radio Plus, Antyradio, Radio Pogoda, Meloradio, Rock Radio i Chillizet; serwis muzyczno-podcastowy Tuba oraz serwisy internetowe: tokfm.pl, radiozet.pl, planeta.pl i antyradio.pl. Grupa Eurozet to także Studio ZET produkujące reklamy oraz Eurozet Live - marka dedykowana projektom cross-mediowym i marketingowi miejsc i wydarzeń.

Radio ZET
TOK FM
Złote Przeboje
Antyradio
Radio Plus
Meloradio
Radio Pogoda
Rock Radio
Chillizet
Tuba.fm
Planeta.pl
Eurozet Live
Studio ZET
Pakiet Niezależnych

Grupa Eurozet w liczbach

https://www.eurozet.pl/
9

stacji radiowych

#2

grupa radiowa w Polsce

8,9 mln

słuchaczy radia*

11

serwisów internetowych

10,5 mln

użytkowników serwisów internetowych**

785

pracowników i współpracowników

* Źródło: Kantar Polska, Radio Track, stacje Eurozet + Pakiet Niezależnych, XI 2023-I 2024, wszystkie dni tygodnia, 15+
** Mediapanel, XII 2023

Kadra zarządzająca

Maciej Strzelecki

Maciej Strzelecki

Prezes zarządu

Od lipca 2013 r. kieruje Grupą Radiową Agory Sp. z o.o. Odpowiada m.in. za sprzedaż, IT i sprawy administracyjne. Pod jego kierownictwem w ciągu 5 lat, dzięki reorganizacji sprzedaży bezpośredniej oraz rozwojowi działalności brokerskiej na rynku agencyjnym, Grupa Radiowa Agory zwiększyła przychody o 40%, jednocześnie 2,5-krotnie zwiększając zysk na poziomie EBITDA. Dodatkowo spółka założyła Doradztwo Mediowe i działający w jego strukturach Tandem Audio Broker (wcześniej Tandem Media) – zespoły sprzedażowe oferujące klientom usługi związane z zakupem reklamy w radiostacjach Agory i rozgłośniach zewnętrznych, a także coraz popularniejszej reklamy audio.

Z radiem związany jest od 1994 r., kiedy ruszyła współtworzona przez niego stacja radiowa Stowarzyszenia Jowisz w Jeleniej Górze - Radio Jowisz. W Agorze pracuje od 2001 r. Początkowo zarządzał stacjami radiowymi w Jeleniej Górze i Wałbrzychu, następnie był dyrektorem operacyjnym regionu śląskiego Grupy Radiowej, później - regionu centralnego. W 2005 r. został powołany do zarządu Grupy Radiowej Agory.

Adam Fijałkowski

Adam Fijałkowski

Wiceprezes zarządu

Od 2007 r. jest związany z Grupą Radiową Agory, początkowo jako dyrektor programu i promocji, obecnie jako wiceprezes zarządu odpowiedzialny za działalność programową i marketingową. Zajmuje się rozwojem stacji nadających w eterze - zgodnie z założoną strategią pozyskał dla GRA ponad 20 nowych częstotliwości w postępowaniach organizowanych przez KRRiT. W ostatnich latach z sukcesem wprowadził na rynek nową markę Radio Pogoda – unikatową na polskim rynku stację zaprojektowana dla srebrnego pokolenia, czyli starszych słuchaczy. Odpowiada też za rozszerzenie działalności Radia TOK FM w świecie cyfrowym, m.in. uruchomienie 8 lat temu płatnego dostępu do treści audio – na koniec października 2022 r. liczba wykupionych dostępów Premium TOK FM przekroczyła 30 tys. Od momentu, w którym został odpowiedzialny za wszystkie programy Grupy Radiowej Agory, jej udział w rynku słuchalności wzrósł o ponad 70%.

W branży radiowej pracuje od ponad 30 lat. Zaczynał jako dziennikarz i prezenter regionalnej stacji Polskiego Radia w Gdańsku, gdzie m.in. pełnił funkcje kierownika redakcji i sekretarza programu. W latach 2001 – 2006 zajmował stanowisko Zastępcy Dyrektora Programu Trzeciego Polskiego Radia. Dzięki całościowej reformie stacji podniósł słuchalność Trójki o 40%, zdobywając ponad 600 tys. nowych słuchaczy.

Paweł Majorczyk

Paweł Majorczyk

Członek zarządu, dyrektor finansowy

Od października 2023 r. pełni funkcję członka zarządu Eurozet Sp. z o.o., jak również dyrektora finansowego Eurozet oraz Grupy Radiowej Agory. Większość swojego życia zawodowego był związany z mediami. Przez ponad 20 lat pracy zdobył szerokie doświadczenie i wiedzę w zakresie finansów, rachunkowości i operacji.

Swoją karierę zawodową rozpoczynał w 2002 roku w firmie Carlsberg/Browary Piastowskie jako kontroler i analityk finansowy. Dwa lata później związał się z TVN S.A., który jest obecnie częścią Warner Bros. Discovery, gdzie sukcesywnie awansował na wyższe stanowiska menadżerskie. W latach 2009-2011 był Kontrolerem Grupy, a następnie Dyrektorem ds. controllingu i raportowania (2012-2016) odpowiedzialnym m.in. za raportowanie giełdowe oraz skonsolidowany budżet grupy TVN, Dyrektorem działu sprawozdawczości, księgowości i płac (2016-2018), a w ostatnich latach kierował departamentem odpowiedzialnym za obszar raportowania, księgowości, płac, skarbu i kontroli wewnętrznej SOX (standard giełdy amerykańskiej). Zasiadał w zarządach spółek zależnych oraz Radzie Nadzorczej nadawcy kanału TTV.

Pracował w szybko zmieniającym się międzynarodowym środowisku medialnym, technologicznym i rozrywkowym. Brał udział w kilku dużych transakcjach kapitałowych (sprzedaż udziałów Grupy Onet, wymiana aktywów z Canal+, zmiana właściciela grupy TVN). Uczestniczył w różnych, projektach strategicznych, m.in. wdrażał platformę SAP Grupy Discovery wraz z powiązanymi procesami i procedurami oraz system kontroli wewnętrznej SOX.

Nasze rozgłośnie

Radio ZET

Radio ZET i już! Jedna z największych i najpopularniejszych ogólnopolskich stacji radiowych. Każdego dnia towarzyszy milionom słuchaczy. Można tu usłyszeć różnorodną muzykę i rzetelne informacje z kraju i ze świata. Inspiruje, dostarcza rozrywki i daje do myślenia, kierując program do dorosłych Polaków. Od początku istnienia stacja stawia na profesjonalizm i osobowości.

Dowiedz się więcej
asdasdasds
TOK FM

Radio TOK FM – Pierwsze Radio Informacyjne jest opiniotwórczym radiem „mówionym”, w którym słowo zajmuje około 90 procent czasu antenowego. Stacja przyciąga słuchaczy swoją unikatową formułą news&talk. Program adresowany jest do osób szukających rzetelnej, wyczerpującej informacji o Polsce i świecie oraz zainteresowanych pogłębianiem tej wiedzy poprzez publicystykę najwyższej próby.

Dowiedz się więcej
TOK FM
Złote Przeboje

Radio Złote Przeboje to nowoczesna rozgłośnia, która prezentuje energetyczną, cieszącą się uznaniem muzykę oraz tylko sprawdzone wiadomości, w tym najbliższe Słuchaczom i Słuchaczkom - lokalne serwisy informacyjne. Programy Radia Złote Przeboje każdego dnia poprawiają humor i dają energię do działania przez cały dzień. Prowadzą je m.in.: Marzena Rogalska, Odeta Moro, Tomek Florkiewicz i Jerzy Telesiński.

Dowiedz się więcej
Złote Przeboje
Antyradio

Antyradio. Najlepszy rock na świecie! Największa i najdłużej istniejąca rockowa sieć radiowa w Polsce. Korzysta z 16 nadajników, obejmujących zasięgiem największe miasta Polski. Słynie z bezkompromisowego spojrzenia na rzeczywistość i silnych osobowości antenowych. Program kieruje do wszystkich chodzących własnymi ścieżkami, niepoddających się masowej popkulturze i lubiących odważnie patrzeć prawdzie w oczy.

Dowiedz się więcej
Antyradio
Radio Plus

Radio Plus. Przeboje z nutą nostalgii. Ponadregionalna sieć rozgłośni lokalnych, kierująca program do wszystkich, którzy oczekują sprawdzonych i znanych przebojów, potwierdzenia tradycyjnych wartości, a oprócz ważnych informacji politycznych i sportowych liczą na wieści ze swojego miasta i okolicy. Chcą poznać plany lokalnych władz, dowiedzieć się o działaniach parafii i miejscowego biskupa, czy usłyszeć jakie ma dla nich propozycje ich dom kultury.

Dowiedz się więcej
Radio Plus
Radio Pogoda

Radio Pogoda jest stacją dla wszystkich tych, którzy kochają piosenki sprzed lat - te, które wywołują uśmiech na twarzy i niezawodnie kojarzą się z najpiękniejszymi melodiami. To radio stworzone z myślą o tych, którzy kochają muzykę z lat 50., 60., 70. i 80. XX wieku oraz oczekują ciekawych programów, poruszających istotne tematy. Radio Pogoda spełnia wszystkie te kryteria, pamiętając także o dobrej rozrywce i dużej dawce pozytywnej energii, której dostarczają codziennie prowadzący stacji, w tym m.in. Zygmunt Chajzer i Robert Janowski.

Dowiedz się więcej
Radio Pogoda
Meloradio

Meloradio. Najprzyjemniejsza muzyka. Grupa 20 stacji lokalnych, nadających w 23 polskich miastach. Rozgłośnia powstała z myślą o tych, którzy każdego dnia poszukują odprężenia i wytchnienia od natłoku codziennych zajęć. To stacja dla lubiących zwolnić tempo, aby poczuć się dobrze.

Dowiedz się więcej
Meloradio
Rock Radio

Rock Radio to jedyna tego typu stacja w Polsce - grająca klasykę rocka. Radio zaczęło nadawać 31 stycznia 2014 r.  Rock Radio to od zawsze wyrazista, pełna ciekawych osobowości i pomysłów stacja. Potrafi zaskoczyć niejednego znawcę rocka piosenką czy historią, zmobilizować swoich fanów do wspólnego grania znanych klasyków rocka.

Dowiedz się więcej
Rock Radio
Chillizet

Chillizet. Stacja chillout. Sieć stacji radiowych, kierująca swój program do wszystkich, którzy szukają własnej strefy komfortu i relaksu. Swoim słuchaczom oferuje starannie wyselekcjonowaną muzykę w klimacie chilloutowo-jazzowym. To wyjątkowy przewodnik po światowych trendach, wielkomiejskim stylu, najważniejszych wydarzeniach kulturalnych i poczucie humoru na najwyższym poziomie. Stanowi alternatywę dla codziennej oferty rozgłośni mainstreamowych.

Dowiedz się więcej
Chillizet
Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego

Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego

Jedna z najbardziej prestiżowych nagród świata dziennikarskiego w Polsce. Jej celem jest uhonorowanie dziennikarzy za odwagę w docieraniu do prawdy i odkrywanie, tego co wcześniej było ukryte lub niedopowiedziane.

Dowiedz się więcej

Fundacja Radia ZET

Działalność w organizacji pomocowej, tak jak dziennikarstwo, wynika z poczucia życiowej misji. Ta misja ma wiele wymiarów, zwłaszcza kiedy szeroki zasięg radia można przekuć w działalność społeczną.

Dowiedz się więcej

Fundacja Radia ZET
Grupa kapitałowa

Grupa kapitałowa

Eurozet to jedna z wiodących grup mediowych w Polsce, zajmująca się produkcją i nadawaniem programów radiowych, sprzedażą czasu reklamowego, działalnością brokerską dla stacji i serwisów internetowych, a także tworzeniem i zarządzaniem serwisami internetowymi. Istnieje od 1993 roku.

Dowiedz się więcej

Nasze wartości

Odpowiedzialność
Odpowiedzialność

w pełnionych rolach, podjętych zobowiązaniach i decyzjach

Współpraca
Współpraca

świadomość wspólnych celów jako podstawa do integracji w organizacji

Uczciwość
Uczciwość

pełna przejrzystość działań

Aktualności