Jedna z najbardziej prestiżowych nagród świata dziennikarskiego w Polsce wręczana od 2005 roku. Jej celem jest uhonorowanie dziennikarzy za odwagę w docieraniu do prawdy i odkrywanie, tego co wcześniej było ukryte lub niedopowiedziane.

W  Kapitule Konkursu zasiadają wybitni przedstawiciele polskiego dziennikarstwa i rynku mediów oraz Katarzyna Radziwiłł – córka Andrzeja  Woyciechowskiego. Pomysłodawcą i organizatorem Nagrody jest Radio ZET.

Dowiedz się więcej

O Nagrodzie
Andrzej Woyciechowski

ANDRZEJ WOYCIECHOWSKI (ur. 12 VI 1946 – zm. 20 X 1995) – wybitny dziennikarz radiowy, telewizyjny i prasowy, autor tekstów piosenek, konferansjer, aktor i szef kabaretu Stodoła. Pracował Programie I PR i radiowej "Trójce". Był związany z TVP. Po ogłoszeniu stanu wojennego zwolniony z mediów publicznych. Pracował m.in. jako korespondent „Le Monde”, współpracował z AFP, RFI, Radiem Wolna Europa oraz BBC. W 1990 roku założył Radio ZET. Był pomysłodawcą i pierwszym prowadzącym audycji „Gość Radia ZET”. Prowadził też pierwszy polski talk-show „Na każdy temat” w Polsacie . Był laureatem wielu nagród m.in.: "Słonia" (1993), "Wiktora" (1994) i Nagrody Kisiela (1995). Zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 49 lat.

Aktualności